שאלת מיליון הדולר – להשקיע בקרקע או בדירה

למה בכלל להשקיע בישראל

היום, שונה מהעבר, ניתן להשקיע כספים כמעט בכל מדינה על פני הגלובוס. ההזדמנויות הבלתי נגמרות, מקשות על משקיעים רבים להחליט היכן לשים את כספם. אם תחליטו להשקיע בנדל"ן, תוכלו לרכוש במחירים נמוכים נכסים במזרח אירופה, או אפילו בחלק מערי ארצות הברית. מאחר ומחירי הנדל"ן בישראל כה גבוהים, וההשקעה דורשת הון ראשוני גדול במיוחד, נשאלת השאלה, מדוע שווה בכלל להשקיע בנדל"ן בישראל. הסיבות לכדאיות ההשקעה בישראל הן רבות. ראשית, המדינה קטנה, מה שמבטיח שגם אזורים אשר נחשבים פריפריה עדיין יהיו אטרקטיביים במידה מסוימת. הגידול המהיר בילודה, יחד עם השטח המצומצם מבטיחים ביקוש מתמיד לפתרונות דיור ומסחר, מה שמבטיח ביטחון רב כאשר מבצעים השקעה בנדל"ן בישראל. הסיבה האחרונה אך החשובה ביותר, היא שהשקעה בנדל"ן בישראל היא השקעה באזורים שאתם מכירים, ויכולים לצפות יחסית בצורה מדויקת את השינוי הצפוי בערך.

היתרונות של השקעה בקרקע

מה היתרונות של השקעה בקרקע

אם החלטתם להיכנס להשקעה בנדל"ן, תאלצו לבחור בין השקעה בקרקע לבין השקעה בדירה. להשקעה בקרקע יתרונות רבים שיש לקחת בחשבון לפני שמקבלים את ההחלטה:

  • פוטנציאל גידול: כאשר אנחנו רוכשים קרקע, אנחנו למעשה מבטיחים זכויות על שטח שיכול להתפתח בצורה משמעותית בשנים הבאות. שינויים בפיזור האוכלוסייה או בפיתוח העירוני באזור יכולים להפוך את הקרקע שלכם למכרה זהב של ממש תוך מספר שנים.
  • מחיר: שונה מדירה בה המחיר הגבוהה מעניק לנו נכס קטן באופן יחסי, באותו סכום לרוב נוכל לרכוש קרקע בשטח גדול. המחיר הנמוך יחד עם הפוטנציאל לפיתוח השטח הופכים את ההשקעה בקרקע לכדאית במיוחד.
  • חופש: בשונה מדירה בה אתם מוגבלים בשינויים ושדרוגים שתוכלו לבצע, השקעה בקרקע נותנת לכם חופש מוחלט. במידה ותחליטו, תוכלו לבחור את סוג הבנייה שבוצעה בשטח שלכם, או את אופי השימוש המסחרי כרצונכם. כך, תוכלו להגדיל משמעותית את הערך והרווחיות של ההשקעה שלכם.

 

מה היתרונות של השקעה בדירה

השקעה בדירת מגורים הפכה בשנים האחרונות לאופנה של ממש בעולם ההשקעות. העלייה המטאורית של מחירי הדיור הובילה ישראלים רבים למהר ולרכוש דירה. היתרונות של השקעה בדירה כוללים בין השאר"

  • ביטחון: אם תבחרו לרכוש דירה להשקעה בערים באזורי הביקוש, תוכלו ליהנות מהשקעה ברמת ביטחון גבוהה. גם אם תהיה ירידה במחירים, חלק ניכר מהכסף שהשקעתם יישאר בידיכם, מאחר ותמיד יהיה צורך בדירות מגורים, בטח במדינה נהנית מגידול דמוגרפי מתמיד כמו ישראל.
  • רווח מידי: גם אם מחיר הדירה לא יעלה, תוכלו להיות בטוחים שתרוויחו מההשקעה. הסיבה לכך היא דמי השכירות שתקבלו בכל חודש. מחירי השכירות בישראל הולכים ועולים, מה שמוביל לאפשרות של רווח מתמשך תוספת הכנסה מהצד למשק הבית שלכם.
  • קלות: בשונה מהשקעה בקרקע אשר מחייבת אתכם להתחיל בעבודה בעבודות פיתוח, השקעה בדירה היא קלה. האתגר היחיד שלכם אם תבחרו לרכוש דירה להשקעה, הוא מציאת שוכרים וחתימת חוזה. מאחר וברוב ישראל מדובר בפרויקט פשוט, תוכלו להרוויח מרכישה כדאית שלא תדרוש מכם תשומת לב והשקעת זמן.

 

חשוב להחליט על אופי ההשקעה שלכם מראש

אחד מהדברים אשר חשוב לחשוב עליהם מראש, הוא אופי ההשקעה בה אתם מעוניינים. האם משקיעים הרפתקניים יחסית, אשר מעוניינים להמר על רווח גבוה בעתיד, או משקיעים סולידיים אשר מחפשים רווח פוטנציאלי מעט יותר קטן אך יציבות רבה. אם אתם מתעניינים בהשקעה בנדל"ן למטרת מגורים שלכם, חשוב מאוד לדעת לבחור את המיקום בקפידה. בסופו של דבר, למרות קרבה למקומות בילוי ותעסוקה תקבע את ערך הנדל"ן שלכם בעתיד, ייתכן מאוד העדיפו להתגורר באזור על פי האופי. לדוגמא, ציבור דתי לאומי לרוב יעדיף שכונות או יישובים בעלי אופי קהילתי מובהק, אשר מתאים לאורך החיים שלו. התפילות המשותפות בבית הכנסת, החגים, החינוך על פי הערכים הייחודיים, כל אלו הופכים ישובים ושכונות לאטרקטיביים עבור דתיים לאומיים. פרויקטים כמו אורות בדורות, שכונה דתית לאומית הממוקמת במרכז הארץ בעיר דורות עלית על ידי חברת אפיקים רוזנטלר ובתמיכת חברי כנסת, הם דוגמה טובה לכך.

 

איך לסגור עסקה

חשוב לדעת לעצור את תהליך החיפוש ולקבל החלטה. בסופו של דבר חיפוש ארוך עלול להוביל לעליית מחירים בזבוז זמן וכסף. הקפידו לסגור את העסקה בזמן, ואם יש צורך עשו זאת בליווי איש מקצוע מהשורה הראשונה. נסו לבחור בחברות עליהן אתם סומכים, ואשר מכירות את הצרכים והרצונות הייחודיים שלכם.

שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
ההזדמנות שלך להשקעה נבונה!
94,000 ₪ ל-100 מ"ר
שאלת מיליון הדולר

תוכן עניינים

לוגו אורות בדורות

רוצים לשמוע עוד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השקעה בקרקע החל מ-94,000 ש"ח