קרקעות למכירה האם זה כדי?

בשוק הנדל"ן של היום, קרקעות למכירה נחשבות לאפיק השקעה רווחי וכדאי ביותר עבור אנשים רבים בקרב הציבור, לאור אפשרויות השימוש הרבות ופוטנציאל ההשבחה הגדול הטמון בכל אחת מהן. כך, הערך הכספי של הקרקע עולה עם השנים עם ההתחזקות של שוק הנדל"ן וניתן למכור אותה בעתיד ברווחים גדולים, ניתן לנצל את הקרקע לבניית נכסים מסוגים שונים (מגורים, תעשייה, מסחר) ובמועד המכירה להרוויח סכומי כסף גבוהים עבור השבחת הקרקע והנכסים. אפשרות נוספת היא להשכיר את הנכסים ולהפיק מהם בכל חודש תשואה כספית נאה.

 

סוגי קרקעות למכירה

במדינת ישראל, קרקעות למכירה הנמצאות בבעלות פרטית, מהוות כ-7 אחוזים מסך הקרקעות בארץ והן מחולקות למספר סוגים עיקריים – קרקעות לבנייה, קרקעות חקלאיות וקרקעות מופשרות. לכל אחד מסוגי הקרקעות יש ייעוד ספציפי ברור, כאשר קרקעות לבנייה משמשות למטרות מגורים, תעשייה, מסחר ותיירות, קרקעות חקלאיות לגידולים חקלאיים וקרקעות מופשרות הן קרקעות חקלאיות שהופשרו והייעוד שלהן שונה לבנייה למגורים, תעשייה, תחבורה, מסחר, שטחים פתוחים וכדומה.

מבין כל סוגי הקרקעות למכירה, רכישת קרקעות חקלאיות נחשבת היום לאפיק השקעה בנדל"ן משתלם ופופולרי מאוד. שכן, רוב הקרקעות יעברו תהליך של הפשרה ושינוי ייעוד לבנייה, כאשר מחיר הקנייה שלהן נמוך משמעותית ממחיר השוק של קרקעות המיועדות לבנייה.

קרקע חקלאית

למה כדאי לרכוש קרקעות חקלאיות?

המחיר הכספי: מבין נכסי הנדל"ן השונים הקיימים בשוק, מחירה של קרקע חקלאית למכירה נמוך בצורה ניכרת מקרקעות מופשרות, קרקעות המיועדות לבנייה, קניית בית למגורים או דירה להשקעה.

תשואה גבוהה במיוחד: מלבד מחיר הקנייה הזול של הקרקע החקלאית, עם סיומו של תהליך ההפשרה ושינוי הייעוד שלה לבנייה, אחוז ההשבחה שלה עומד על 100 עד 300. כלומר, לאור ההפרש הגדול בין מחיר הקנייה הנמוך לבין מחיר המכירה הגבוה, זהו אפיק השקעה בנדל"ן כדאי ומומלץ, אולם יש להמתין בסבלנות מספר שנים עד שתושלם כל הבירוקרטיה של ההפשרה ולהבין שמדובר בהשקעה משתלמת לטווח הרחוק.

היצע רחב של קרקעות למכירה במקומות אטרקטיביים: בשנים האחרונות, לאור החרפת המצוקה בשוק הדיור בישראל, החלה הממשלה לעודד יוזמות ופתרונות למצב, כאשר אחת הדרכים היעילות והמומלצות היא הפשרה של קרקעות חקלאיות פרטיות והפיכתן לקרקעות לבנייה. רוב הקרקעות החקלאיות ממוקמות במרכז הארץ באזורים ירוקים, יפים ושלווים, כך שניתן גם לקבל טבע ואיכות חיים וגם ליהנות מהקרבה והנגישות לערים מרכזיות, למקומות העבודה, מרכזי הקניות והבילוי וכדומה. על הקרקע חקלאיות שתופשר מתוכננים להיבנות פרויקטים איכותיים, הנותנים מענה הן לביקוש הגובר לדירות מגורים והן לציבור המשקיעים המחפש הזדמנויות אטרקטיביות לרווחים גבוהים.

תנאי מימון נוחים ומשתלמים ביותר: מרבית החברות המשווקות קרקע חקלאית למכירה, מציעות לרוכשים מסלולי מימון אטרקטיביים, כאשר הבנקים ונותני האשראי השונים מאפשרים לקחת הלוואות בתנאי החזר טובים, כך שזוהי אפשרות נגישה לחלקים גדולים באוכלוסייה.

 

דגשים חשובים בבחירת קרקעות חקלאיות

ברכישת קרקע חקלאית למכירה ישנה אי וודאות וסיכון מסוימים ולכן חשוב לדעת איך להתנהל בצורה נכונה, למזער את הסיכונים ולמקסם את אחוזי התשואה. כחלק מכך, חשוב להקפיד לקבל נתונים מדויקים על הקרקע ולערוך בדיקות מקדימות טרם הרכישה. בין היתר, חשוב לבדוק את זהות הבעלים, לבקר בשטח פיזית, לקבל הערכה של זמנים להשלמת ההפשרה, אילו הוצאות כרוכות ברכישה, אחוזי התשואה הפוטנציאליים וכדומה.

כמו כן, יש לבדוק את הסטטוס הרישומי והתכנוני של הקרקע בתוכניות המתאר (המקומית והארצית) ולוודא כי היא רשומה כקרקע המיועדת לשינוי ייעוד.

מומלץ לבדוק שהקרקע נמצאת במיקום מיושב ומרכזי בו יש תנופת בנייה, הקמת תשתיות ופיתוח. בנוסף, חשוב לראות בתוכניות שאין כוונה לסלול בשטח בזה תשתיות תחבורה כגון כביש מהיר או רכבת, שכן זה יכול לחבל בתהליך ההפשרה.

 

איפה משתלם היום לקנות קרקע חקלאית שמיועדת למכירה?

פרויקט המגורים הייחודי אורות בדורות, שממוקם במרכז הארץ בעיר העתיד דורות עילית ומיועד לציבור הדתי – לאומי, מגשים את כל היתרונות ברכישת קרקעות חקלאיות למכירה ומהווה אפיק השקעה בנדל"ן מומלץ ומשתלם. מלבד האפשרות להשקיע היום סכום כסף נמוך ולהרוויח בעוד מספר שנים תשואה גבוהה על השבחת הקרקע והנכס, אתם נהנים ממגורים בקהילה משותפת חמה, בנוף הררי, בשלווה ובאיכות חיים גבוהה וכן יכולים לדאוג לעתיד הכלכלי שלכם ושל כלבני המשפחה.

שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
ההזדמנות שלך להשקעה נבונה!
94,000 ₪ ל-100 מ"ר
חישוב שטח קרקע

תוכן עניינים

לוגו אורות בדורות

רוצים לשמוע עוד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השקעה בקרקע החל מ-94,000 ש"ח