מה זה שינוי יעד לקרקע חקלאית?

השטחים המוקצים לדיור בישראל הולכים ומתמעטים וכשאנו מדברים על אזור המורכז, עובדה זו נעשית בולטת ומשמעותית בהרבה. על מנת להצליח לייעד פרויקטים לכלל המגזרים והאוכלוסיות בישראל, נדרשים פעמים רבות פתרונות יצירתיים. אחד מהפתרונות הנפוצים הנעשים כיום, הוא שינוי יעד לקרקע חקלאית, או הפשרת קרקעות חקלאות. רכישת קרקע חקלאית עשויה להיות השקעה נבונה למדי. עם זאת, במידה ובסופו של דבר מטרת רכישת הקרקע היא למטרת בניית פרויקט מגורים, אנו עשויים לעבור תהליך ממושך עד למטרה המיוחלת.

תהליך זה מכונה הפשרת קרקע – ובו כרוכים כל הצעדים הנדרשים על מנת להגדיר מחדש את ייעודה של הקרקע ולקבל את האישור מטעם הרשויות המתאימות בישראל על מנת לבנות עליה פרויקט למגורים.

 

מדוע למעשה קיימת מגבלה זו?

נשאלת שאלה מתבקשת – מדוע כלל מגבילה המדינה את השימושים שניתן לעשות עם קרקע כזו או אחרת? הרגולטור הממשלתי על שוק הנדל”ן מטיל הגבלות מחמירות ביותר על נכסי מקרקעין. כחלק ממערך ההגבלות, החוק הישראלי אינו מתיר לקבל על שטח אדמה בעלות מוחלטת. תחת זאת, הבעלות תמיד כפופה לגופים המפקחים. בתוך כך, על בעלי האדמות להישמע לתוכנית המתאר הארצית לתכנון ופיתוח המגדירה את ייעוד הקרקעות ומפקחת על תהליכי הפיתוח בתחום הדיור והבניין בישראל. כל מהלך להרחבת מערך הדיור בישראל, להקמת פתרונות תחבורה או עוד פרויקטים לפיתוח עירוני, מותנים בפיקוחה של תוכנית מתאר זו ובעלי קרקעות מוכרחים להישמע להוראותיה. בתוך כך, מגדירה התוכנית גם אילו קרקעות חקלאיות יוכלו לעבור הפשרה לבנייה ואילו יישארו כחקלאיות ללא אפשרות לשנות את ייעודן.

תוכנית המתאר קובעת את ייעוד הקרקעות על פי כמות הקרקעות הזמינות, צרכי הכלכלה הישראלית, הדרישות לפתרונות דיור יעילים ומוצלחים וכל אימת שישנו צורך להרחיב יישובים קיימים או הוספת יחידות דיור במרחב מסוים. עם הפשרת הקרקע, ניתן יהיה לבנות עליה יחידות דיור ולרוב, הדבר יעלה את ערך הקרקע באופן ניכר ביותר. זוהי אחת הסיבות שמשקיעי נדל”ן רבים מזהים קרקעות אלו כהזדמנות להשקעה עם תשואה מניבה במיוחד.

 

אדם עומד מול דלתות

כיצד מתנהל תהליך שינוי יעד לקרקע חקלאית?

מדובר בתהליך בירוקרטי איטי ומורכב אשר עשוי להימשך שנים רבות. במהלכו, בוחנת הרשות המקומית את הדרישה לקרקע לבינוי פרויקטים לדיור ועל פי דרישה זו מניעה תהליכים להפשרת קרקעות חקלאיות הנמצאות תחת שטח השיפוט שלה.

 

מספר רב של אישורים

בראש ובראשונה, נדרשים כמה אישורים על מנת להתחיל את תהליך הפשרתה של קרקע חקלאית. ראשית, נדרש אישורה של ועדת התכנון והבנייה של ישראל. נוסף על כך, יש לקבל את תמיכתה של תוכנית המתאר הארצית (תמ”א 35) המסדירה את ייעודן של הקרקעות בישראל על פי הצרכים הנדרשים. תמיכתה של תוכנית המתאר היא קריטית על מנת ללמוד אודות היתכנות הפשרת הקרקע בתקופה הקרובה. כאשר תוכנית המתאר משתפת פעולה עם הפרויקט, הדבר מהווה אור ירוק של ממש להזדמנות השקעה משתלמת ביותר.

 

באילו עלויות כרוך התהליך?

שלב השגת ההיתרים והאישורים השונים מול הרשויות השונות עשוי לקחת זמן רב ומאמצים ניכרים. לאורך תקופה זו, חשוב שנתחיל גם לגייס את ההון הנדרש על מנת לכסות את כל עלויות הפשרת הקרקע. מדובר בהשקעה שתשתלם מאוד בסופו של דבר, שכן ערכה של הקרקע יעלה באחוזים ניכרים לאחר קבלת אישורי הבנייה. חשוב, אמנם, לדעת כי במסגרת הפשרת הקרקע, עשויה המדינה להפקיע חלק ממנה והחוק הישראלי מתיר לה להפקיע עד כ-40% משטח הנכס לטובת תשתיות ציבוריות שונות כמו כבישים, מתחמים לטובת הציבור כמו מוסדות חינוך ופנאי, גינות קהילתיות וכו’.

יתרה מזאת, יידרש מאיתנו לשלם עלויות פיתוח ומיסוי מקרקעין בהתאם לחוק, לרבות מס שבח בשיעור של כ-25% ומס רכישה. במובן הזה, עבודה עם קבלן שיהיה אמון על עבודות הפיתוח, עשוי לסייע לך בחיסכון משמעותי, שכן במסגרת ההסכמים ביניכם, ניתן יהיה להעביר את נטל חלק מהעלויות אל הקבלן.

עלויות אלו נשמעות כבדות ומקיפות ואכן מדובר בסכומים גבוהים מאוד. עם זאת, חשוב מאוד לזכור כי התשואה שתתקבל בסופו של דבר על קרקע חקלאית שנרכשה בזול לאחר הקמתן של יחידות דיור על פניה היא ממש עצומה וככל הנראה מהווה את אחד מאפיקי השקעות הנדל”ן המניבים ביותר בישראל, כך שבמידה ועומד לרשותך ההון ההתחלתי על מנת להיכנס לתהליך שכזה, הדבר עשוי להתגלות כרווחי ביותר לטווח הארוך.

 

הקרקע הופשרה – מה עכשיו?

כעת, לאחר שהושגו כל האישורים, רשויות המדינה מתגייסות ונותנות לנו את ברכת הדרך ושילמנו את כל עלויות הפיתוח, מגיע רגע האמת, ניתן להתחיל להמיר את הקרקע לצרכי בינוי פתרונות דיור. זהו רגע האמת של המשקיע, שכן כעת עליו למצוא את החברה המתמחה בהקמת פתרונות דיור שתלווה אותו לכל אורך התהליך. קבלנים ויזמים מובילים בישראל יוכלו להבטיח שפרויקט הדיור שלך יהיה משתלם, רווחי וברמה הגבוהה ביותר.

 

ניצנים ראשונים לתהליכים אלו כבר נצפו ברחבי הארץ

זהו בדיוק החזון שמוביל אותנו בפרויקט “אורות בדורות”. תהליך הפשרת הקרקע החקלאית נמצא בעיצומו וכבר קיבל את ברכתן של רשויות המדינה. זוהי הזדמנות להשקעה בנדל”ן שחבל להחמיץ – וכדאי לך לשקול לאמץ אותה לפני שתיעלם.

אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום וללמוד כיצד הפרויקט החדש והמרגש להקמת קהילה דתית-לאומית באזור המרכז כבר קורם עור וגידים וטומן בחובו הזדמנויות להשקעות משתלמות במיוחד. על ידי השארת פרטיך באתר, נוכל לחזור אליך בהקדם עם כל הפרטים.

שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
דלים לפעול בחוכמה, לקבל החלטות מושכלות ומבוססות ולא לנהוג בפזיזות. ישנן כמה סוגיות שכדאי לקחת בחשבון
אין כמעט עוררין על כך שצריך להשקיע את הכסף במקום כלשהו, ולא להניח לו לשכב בבנק. שאלה שחוזרת הרבה היא איפה להשקיע כסף?
היטל השבחה, או מס השבחה, הוא מס שהמדינה גובה בעד השיפור באיכות הנכס. כשמדובר בהשקעות בקרקע חקלאית
נדל”ן או מניות? איזה משני אפיקי ההשקעה הנפוצים ביותר הוא המשתלם יותר? בחירה מושכלת היא אכן אפשרית, במיוחד כשיש הזדמנויות יוצאות דופן שכדאי להכיר.
אפיקי השקעה משתלמים ומפתים מושכים רבים למשוך את כספי הפנסיה שלהם. האם זה כדאי? ומהם הסיכונים?
אחד מהצעדים המשתלמים ביותר שאנו יכולים לנקוט כשאנו מדברים על השקעות נדל”ן מניבות ומשתלמות, הוא לרכוש קרקע חקלאית למטרות הפשרה.
על מנת להצליח לייעד פרויקטים לכלל המגזרים והאוכלוסיות בישראל, נדרשים פעמים רבות פתרונות יצירתיים.
השקעות בנדל”ן מניב נתפסות בציבור כעסק לעשירים בלבד. האמת היא, שכמעט כל אחד יכול להיכנס להשקעה בתחום הנדל”ן, ולהפיק הכנסה נוספת מהצד על ידי השכרה או שימוש בשטח.
ניתן להשקיע כספים כמעט בכל מדינה על פני הגלובוס. ההזדמנויות הבלתי נגמרות, מקשות על משקיעים רבים להחליט היכן לשים את כספם
השקעה בנדל”ן בקרקע המיועדת למגורים גבוהה מהשקעה בקרקע חקלאית לא מופשרת. המחירים של קרקעות למגורים גבוהים מאוד אז איך ניתן להשקיע ומה הם סוגי קרקעות הקיימות
האם קרקע למכירה בישראל עדיין יכולה להוביל לתשואה גבוהה ורווחים אטרקטיביים? התשובה היא כמובן – תלוי איזו קרקע.
רכישת קרקע חקלאית היא השקעה ממנה קצרו רבים את הפירות המשובחים, אך מאידך נשארו אחרים עם חלקת קרקע ששוכבת כאבן שאין לה הופכין. פרויקט ‘אורות בדורות’ מבית ‘דורות עילית’ משאיר בתמונה את חברת הניהול שפועלת במרץ לקידום הפרויקט, תכנונו והפשרתו, מה שהופך את ההשקעה לכדאית מאי פעם
הבוקר הושקה תכנית מפלגת ‘ימינה’ להוזלת מחירי הדיור. על פי התכנון, חצי מיליון ישראלים יתגוררו במערב השומרון. יו״ר הרשימה, איילת שקד: ״ה”קסמים” השונים שראינו בשנים האחרונות – פשוט לא עובדים. הפתרון מבוסס על היגיון ועל כלכלה נכונה
ההזדמנות שלך להשקעה נבונה!
135,000 ₪ ל-100 מ"ר
לוגו אורות בדורות
רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השקעה בקרקע החל מ-135,000 ש”ח

לוגו אורות בדורות
רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השקעה בקרקע החל מ-135,000 ש”ח