השקעות הנדל”ן שלא תרצו לפספס

השקעות בנדל”ן אפשריות גם בסכומים קטנים

השקעות בנדל”ן מניב נתפסות בציבור כעסק לעשירים בלבד. האמת היא, שכמעט כל אחד יכול להיכנס להשקעה בתחום הנדל”ן, ולהפיק הכנסה נוספת מהצד על ידי השכרה או שימוש בשטח. חשוב להבין שניתן להיכנס לתחום גם לבד, אך גם כחלק מקבוצת רכישה גדולה יותר. היתרון בכניסה לשוק באופן עצמאי הוא השליטה המוחלטת על הפרויקט ועל השימוש שנעשה בכסף. קבוצות רכישה לעומת זאת, לא ייהנו מעצמאות כזאת. לרוב ירכז אדם אחד את הפרויקט. היתרון בכך למשקיעים מתחילים הוא שהם יוכלו להיעזר במומחים של משקיע מנוסה יותר מהם, הכוח של הקבוצה לייצר פרויקט משמעותי יותר. ניתן להשקיע גם בפרויקט בינוי יוקרתי, גם בקרקע, גם באזור מסחרי וגם בתחום הדיור. הבחירה בין כל אחד מאפיקי ההשקעות בנדל”ן היא קשה, ודורשת מכם ראשית כל להגדיר את השאיפות שלכם מההשקעה.

 

איך נוכל לזהות הזדמנות

כאמור, קיים מגוון עצום באפשרויות ההשקעה בתחום הנדל”ן, וסכומי הכסף הנדרשים לכך. אחד מהדברים החשובים בתחום הנדל”ן הוא זיהוי הזדמנויות. כניסה בעיתוי הנכון להשקעה בתחום יכולה להיות משתלמת במיוחד. אנשים אשר השכילו לרכוש דירה לפני עליית המחירים לפני מעל עשר שנים, הכפילו ולעיתים גם שילשו את ההון ההתחלתי עמו נכנסו להשקעה. זיהוי הזדמנות מתבצע במספר שיטות:

  • ניתוח עומק: היכרות בלתי אמצעית עם תכניות הפיתוח האזוריות יאפשרו לכם לזהות הזדמנות לפני כולם. אם אתם מעוניינים להשקיע בדיור, חפשו את התכניות לפיתוח התחבורה באזור, את מסגרות החינוך ואת מוקדי התעסוקה והבילוי הקרובים.
  • התייעצות עם מומחים: מומחים בעלי ותק בתחום הנדל”ן יוכלו להכווין אתכם להשקעות בעלות פוטנציאל גבוה, ואף אחד אתכם עם משקיעים אחרים ליצירת קבוצת השקעה.
  • היכרות אישית: אין תחליף להיכרות אישית עם האזור בו תרצו להשקיע ועם המעורבים בבנייה וההקמה. למשל היכרות של דתי לאומי עם פרויקט אורות בדורות, שכונה דתית לאומית בדורות עלית, עם האוכלוסייה שבאה לגור בו, עם חברת הבנייה המקימה ועם התמיכה של חברי הכנסת תוכל להוביל להשקעה מוצלחת אפילו יותר משל מומחה הנדל”ן הגדול ביותר. הסיבה לכך היא שזוהי הדרך הטובה ביותר לדעת האם האזור מתאים באופיו למה שהמגזר הדתי לאומי מחפש, וזר לא יכול לדעת זאת.

 

עץ צומח על כסף

אז איפה כדאי להשקיע 100 אלף שקל

השקעה של 100 אלף שקל בתחום הנדל”ן היא אמנם קטנה, אך אין זה אומר שהיא סוגרת בפניכם את האפשרות להיכנס לתחום. לרוב, לא תוכלו לרכוש נכס של ממש בסכום זה, אך תוכלו בהחלט להצטרף לקבוצות רכישה. השקעות בנדל”ן מניב בסכומים כאלה יתבצעו לרוב כחלק מהשקעה בפרויקט בניה מסחרי, או כקבוצת רכישה של מבני מגורים. היתרון בפרויקטים אלו הוא האפשרות להכנסה צדדית לא מבוטלת כאשר הפרויקט יושלם והתשלומים של המשכירים יתחילו להיכנס. חשוב מאוד להיכנס להשקעות עם אנשים עליהם אתם סומכים, מאחר ותרמיות עוקץ בתחום הנדל”ן הן נפוצות. בנוסף, קיים פיתוי מתמשך להשקיע בנדל”ן זול בחו”ל. זכרו תמיד, פרויקטים במחירים מגוחכים הם לרוב זולים מסיבה מסוימת. אם מקומיים מסרבים לרכוש בסכומים כאלו, כנראה שיש לכך סיבה טובה, גם אם החברה המתווכת מנסה לשכנע אתכם אחרת.

 

מה הכי מתאים לך

בסופו של דבר, אופי ההשקעה האופטימלית משתנה על פי השלב בחיים, המטרה, והאופי של כל משקיע. שטח מסחרי או קרקע מתאימים לאנשים הרפתקניים יותר, ואילו דיור לרוב מתאים לאנשים המחפשים השקעה בטוחה ויציבה. חשוב מאוד להשקיע במקום בו אתם מאמינים, בטח אם מטרת ההשקעה היא שימוש אישי. השקעה באזור אותו אתם מכירים, פרויקט מאוכלס באנשים בסגנון שלכם לרוב תתברר להשקעה הטובה ביותר, בטח אם המטרה היא שימוש עצמי. זכרו שכאשר קונים נכס למגורים, חשוב לא רק להסתכל על הצמיחה העתידית של הערך שלו, בטח אם אין לכם כוונה לעבור דירה ולמכור אותו. קנו דירה או בית למגורים רק במקום בו באמת תשמחו לגור, ואל תנהלו את חייכם ותקבעו את ביתכם כאשר אתם חושבים על עליית ערך בהשקעה אותה לא תפדו לעולם.

שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
דלים לפעול בחוכמה, לקבל החלטות מושכלות ומבוססות ולא לנהוג בפזיזות. ישנן כמה סוגיות שכדאי לקחת בחשבון
אין כמעט עוררין על כך שצריך להשקיע את הכסף במקום כלשהו, ולא להניח לו לשכב בבנק. שאלה שחוזרת הרבה היא איפה להשקיע כסף?
היטל השבחה, או מס השבחה, הוא מס שהמדינה גובה בעד השיפור באיכות הנכס. כשמדובר בהשקעות בקרקע חקלאית
נדל”ן או מניות? איזה משני אפיקי ההשקעה הנפוצים ביותר הוא המשתלם יותר? בחירה מושכלת היא אכן אפשרית, במיוחד כשיש הזדמנויות יוצאות דופן שכדאי להכיר.
אפיקי השקעה משתלמים ומפתים מושכים רבים למשוך את כספי הפנסיה שלהם. האם זה כדאי? ומהם הסיכונים?
אחד מהצעדים המשתלמים ביותר שאנו יכולים לנקוט כשאנו מדברים על השקעות נדל”ן מניבות ומשתלמות, הוא לרכוש קרקע חקלאית למטרות הפשרה.
על מנת להצליח לייעד פרויקטים לכלל המגזרים והאוכלוסיות בישראל, נדרשים פעמים רבות פתרונות יצירתיים.
השקעות בנדל”ן מניב נתפסות בציבור כעסק לעשירים בלבד. האמת היא, שכמעט כל אחד יכול להיכנס להשקעה בתחום הנדל”ן, ולהפיק הכנסה נוספת מהצד על ידי השכרה או שימוש בשטח.
ניתן להשקיע כספים כמעט בכל מדינה על פני הגלובוס. ההזדמנויות הבלתי נגמרות, מקשות על משקיעים רבים להחליט היכן לשים את כספם
השקעה בנדל”ן בקרקע המיועדת למגורים גבוהה מהשקעה בקרקע חקלאית לא מופשרת. המחירים של קרקעות למגורים גבוהים מאוד אז איך ניתן להשקיע ומה הם סוגי קרקעות הקיימות
האם קרקע למכירה בישראל עדיין יכולה להוביל לתשואה גבוהה ורווחים אטרקטיביים? התשובה היא כמובן – תלוי איזו קרקע.
רכישת קרקע חקלאית היא השקעה ממנה קצרו רבים את הפירות המשובחים, אך מאידך נשארו אחרים עם חלקת קרקע ששוכבת כאבן שאין לה הופכין. פרויקט ‘אורות בדורות’ מבית ‘דורות עילית’ משאיר בתמונה את חברת הניהול שפועלת במרץ לקידום הפרויקט, תכנונו והפשרתו, מה שהופך את ההשקעה לכדאית מאי פעם
הבוקר הושקה תכנית מפלגת ‘ימינה’ להוזלת מחירי הדיור. על פי התכנון, חצי מיליון ישראלים יתגוררו במערב השומרון. יו״ר הרשימה, איילת שקד: ״ה”קסמים” השונים שראינו בשנים האחרונות – פשוט לא עובדים. הפתרון מבוסס על היגיון ועל כלכלה נכונה
ההזדמנות שלך להשקעה נבונה!
135,000 ₪ ל-100 מ"ר
לוגו אורות בדורות
רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השקעה בקרקע החל מ-135,000 ש”ח

לוגו אורות בדורות
רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השקעה בקרקע החל מ-135,000 ש”ח