קרקעות למכירה האם זה כדי?

קרקעות למכירה הפכו לאפיק השקעה פופולארי במיוחד לאחרונה, ונראה שיותר ויותר אנשים מבינים את היתרונות שהן טומנות בחובן. חלק מהאנשים מייעדים את הקרקע שהם רוכשים למגורים, וחלק אחר מעוניינים ליצור השקעה לטווח הארוך. כשאנו מדברים על נכסים באופן כללי, ועל קרקעות בפרט, נהיה מעוניינים להשקיע בנכס מניב – כלומר נכנס שיעניק לנו תשואה פסיבית רק מעצם חלוף השנים שהוא נמצא ברשותנו.
השקעה בקרקע חקלאית נחשבת למניבה במיוחד, במידה ואנו בוחרים את הקרקע הנכונה. פרויקט “אורות בדורות” מציע קרקעות חקלאיות המיועדות להפשרה, ולכן צופנות בהן הבטחה כלכלית לטווח הארוך. אורות בדורות הינו פרויקט של שכונה דתית לאומית, המקדשת את ערכי המשפחתיות, הקהילתיות, והציונות הדתית.

האם קרקע למכירה בישראל עדיין יכולה להוביל לתשואה גבוהה ורווחים אטרקטיביים? התשובה היא כמובן – תלוי איזו קרקע. השקעה מן הסוג הזה דורשת ממך להכין שיעורי בית. בין היתר, כדאי לך להכיר אפשרות שבעבר נחשבה לספקולטיבית, אבל עם השינויים הטכנולוגיים הפכה להיות קורצת במיוחד: קרקעות חקלאיות כבר לא ממש נחוצות באותם ההיקפים, ועתידות להיות מופשרות לבנייה.

האם זה הזמן להתחיל ללמוד מה ההבדל בין השקעה בקרקע חקלאית פרטית לבין הקרקעות החקלאיות שעל שם המדינה – ומה המשמעות של קרקע פרטית בטאבו? אולי, אבל החדשות הטובות הן שפרויקט אורות בדורות עם קרקע חקלאית במרכז שנמצאת במרחק 15 דקות נסיעה מגוש דן פותר עבורך חלק גדול מהדילמות.

אז אם ברצונך ליהנות מהתשואה הגבוהה שמציעות קרקעות חקלאיות למכירה ואף פעם לא ידעת מאיפה להתחיל, הגעת למקום הנכון.  ריכזנו עבורך את כל המידע שעליך להביא בחשבון כדי לעשות את הצעד הראשון.

קרקע חקלאית

ראשית, למה לקנות קרקע?

קרקע למכירה היא אפיק השקעה רווחי בגלל אפשרויות השימוש הרבות ופוטנציאל ההשבחה הגדול. במילים אחרות, זהו נכס שהערך הכספי שלו עולה עם השנים בגלל התחזקות שוק הנדל”ן גם בלי אף מעורבות מצדך – או משהו שבאפשרותך לממש באמצעות בנייה בכל רגע נתון על מנת לצאת עם רווחים גדולים.

מטבע הדברים, כדאי לקנות קרקע גם בשביל לנצל אותה לבנייה של נכסים שונים כמו מגורים, תעשייה ומסחר. לחילופין, באפשרותך להרוויח סכומי כסף גבוהים כל חודש בחודשו באמצעות השכרת הנכסים. במילים אחרות, הקרקע היא שלך ולכן כל מה שקורה עליה שווה לך כסף.

השקעה לטווח הארוך

אנשים רבים מתעניינים בהשקעה לטווח הארוך, במטרה להבטיח עתיד פשוט ונוח יותר עבור ילדיהם ומשפחותיהם. ידוע כי השקעה בנדל”ן – היא אחת הדרכים היעילות להשקעה לטווח הארוך, אך אין זה תמיד נכון לכל המצבים. כשאנו מדברים על דירות, ברוב המקרים מדובר בצעד חכם, בין אם אנו רוכשים דירה לצורך מגורים ובין אם לצורך השכרה או השקעה. כשאנו מדברים על קרקעות – יש לבחור בחכמה את הקרקע שאנו מעוניינים לרכוש, על מנת לוודא שהיא אכן תהפוך למניבה בחלוף השנים. מהו נכס מניב?

נכסים מניבים – מהם?

נכסים מניבים הם נכסים שיניבו לנו רווח, מכיוון שערכם עולה כשהשנים חולפות. ישנם שני סוגים עיקריים של נכסים מניבים, שבהם אנו יכולים להשקיע:

נכסים מסחריים – נחשבים למניבים בעיקר כיוון שמחירי הרכישה שלהם, נמוכים מאוד ביחס למחירים שבהם הם מושכרים. מדובר כאן על משרדים, מפעלים, וכל שימוש מסחרי או תעשייתי אחר.

נכסים למגורים – נכסים שרמת המניבות שלהם מתבססת על הביקוש הרב בתחום הדיור. וכאן מדובר על בתים פרטיים ודירות.

עצם העובדה שאנו בעלי הנכס – יוצרת אצלנו רווח בכל שנה, מכיוון שבעתיד במידה ונרצה למכור את אותו נכס – נוכל למכור אותו במחיר גבוה הרבה יותר ממחיר הקנייה שהשקענו. כמו כן, במצב שבו אנו משכירים את הנכס – מחיר השכירות יכסה את מחיר הקנייה במהלך השנים, ואז למעשה הוא יפיק עבורנו רווח נקי בכל חודש.

 

הבדלים בין סוגי קרקעות למכירה

בתהליך חיפוש אחר קרקע במרכז צריך להבין שיש הבדל בין קרקעות פרטיות וחקלאיות. בישראל, קרקעות למכירה שנמצאות בבעלות פרטית למשל מהוות כ-7% מסך הקרקעות בארץ. עם זאת, הן מחולקות לקרקעות לבנייה, קרקעות חקלאיות וקרקעות מופשרות ולכל אחת מהן ייעודי ספציפי.

מהן קרקעות מניבות?

ישנם מספר סוגי קרקעות למכירה, וחשוב להכיר את ההבדל ביניהם. לא כל קרקע היא בהכרח מניבה וטובה להשקעה, ועל מנת להבין זאת – עלינו קודם כל להכיר את סוגי הקרקעות.

קרקע מופשרת

קרקעות מופשרות הן קרקעות המיועדות לתחילת תהליכי בנייה מיידיים, כמובן לאחר הוצאת היתר בנייה. מדובר בקרקעות שהיו חקלאיות בעבר, ועברו תהליכי הפשרה לצורך בנייה. במידה ונרכוש קרקע מופשרת – מחירה יהיה גבוה משמעותית מקרקע חקלאית, ולכן היא פחות מומלצת להשקעה.

קרקע בתהליכי הפשרה

אלו הן קרקעות, הנמצאות בעיצומו של תהליך הפיכתן מקרקע חקלאית לקרקע המיועדת לבנייה. קרקעות אלה כבר שינו את ייעדן והן מיועדות לבנייה, אך יחד עם זאת – אין שום צפי ברור לגבי התאריך שבו ניתן יהיה להתחיל לבנות עליהן, כיוון שתהליך זה כרוך בפרמטרים רבים ובירוקרטיה.

קרקע חקלאית

זוהי קרקע המשמשת לשימושים חקלאיים, ונמכרת במחיר נמוך מאוד ביחס לקרקע מופשרת. אין שום הבטחה שקרקע חקלאית אכן תעבור תהליך של הפשרה, אך ברגע שזה קורה – ערכה של הקרקע יזנק משמעותית. מסיבה זו, רכישת קרקע חקלאית היא המומלצת ביותר לצורך השקעה.

 

רכישת קרקע חקלאית

אם כך, מובן מדוע רכישת קרקע חקלאית היא המומלצת ביותר, כשאנו מדברים על השקעה לטווח הארוך. יחד עם זאת, ראינו שיש סיכון מסוים ברכישת קרקע חקלאית, מכיוון שאין שום הבטחה לגבי הפשרתה. כיצד נוודא שאנו בוחרים קרקע חקלאית איכותית, שתהפוך לנכס מניב עבורנו?

השקעה בקרקע חקלאית

כאמור, קרקע חקלאית הוא שטח במיועד לחקלאות ולכן מחירו נמוך משמעותית מקרקע המיועדת לבנייה. בארץ ישנן קרקעות חקלאיות שאינן בשימוש ולכן הממשלה מאפשרת הפשרה של הקרקע והפיכתה לקרקע מסחרית למטרות בנייה של שכונות מגורים או בניינים מסחריים. ברגע שקרקע חקלאית עוברת הפשרה היא אינה תחזור להיות קרקרע חקלאית והשווי שלה יעלה באופן דרמטי.

סיכון לעומת רווח

בכל השקעה קיים סיכון, כמובן שכאשר משקיעים בקרקע חקלאית לעיתים קשה לדעת האם ומתי היא תופשר ותתאפשר הבנייה והתהליך הבירוקרטי יכול להיות ארוך ומייגע. לצד זאת, כאשר הקרקרע הופשרה ותוכנית הבנייה מנוהלת על ידי חברה אמינה ומנוסה ניתן להבטיח כמעט בוודאות כי ההשקעה תישא רווחים משמעותיים לטווח הארוך. השקעות בקרקע חקלאית אמנם לא מהווה השקעה עם רווח מיידי אך עבור אלו המבינים את הפוטנציאל העתידי זאת יכולה להיות השקעה משתלמת ורווחית במיוחד.

למה דווקא אורות בדורות

אמנם ישנם מגוון פרוייקטים ומגוון השקעות הזמינות לציבור הרחב בשוק. השקעה באורות בדורות היא מומלצת במיוחד מאחר והפרוייקט כבר נתמך על ידי שלל חברי כנסת מקצוות הקשת הפוליטית ומגוון נבחרי ציבור אשר הביעו עניין ותמיכה בהפשקת הקרקע וקידום הפרוייקט בהקדם. העובדה שהפרוייקט נתמך מהווה עוד מדד ביטחון לכך שהתהליכים הבירוקטים יצאו לדרך בקרוב והפרוייקט יצא לפועל בהקדם האפשרי.

האם כדאי לחכות?

כאמור, ככל שמשקיעים בשלב מוקדם יותר בפרוייקט ניתן להניב יותר פירות. קרקע חקלאית זולה משמעותית מקרקע שכבר עברה הפשרה ובטח כאשר מתחיל תהליך הבנייה, לכן השקעה מיידית תהיה המשתלמת ביותר ותוביל לרווח המקסימלי עבור השקעה מינימלית. לא כדאי לחכות, אם אתם מגיעים מהאוכלוסיה הדתית לאומית ומחפשים השקעה רווחית שתואמת את הערכים שלכם, אורות בדורות היא ההשקעה עבורכם.

 

בחירת חברת נדל”ן מנוסה

כשאנו רוכשים קרקע חקלאית בחסות חברת נדל”ן מובילה, אנו מבטיחים לעצמנו קידום מקצועי של תהליך ההפשרה. חברת “אפיקים רוזנטלר”, המובילה את פרויקט ההפשרה של “אורות בדורות”, הינה חברה בעלת יותר מ – 30 שנים של ניסיון בתחום, והיא מוכרת בזכות פרויקטים רבים ומוצלחים. החברה הובילה תהליכים של הפשרת קרקעות, יזמות נדל”ן ושיווק נכסים, ביישובים אלעד, גבעת זאב, צפת, ביתר עילית ועוד.

תמיכה בירוקרטית

תהליך הפשרת קרקעות הוא אינו דבר של מה בכך, והוא עשוי לקחת זמן רב. כשאנו בוחרים קרקע חקלאית להפשרה, עלינו לוודא שתהליך ההפשרה שלה מקבל רוח גבית מהגורמים הנכונים. פרויקט “אורות בדורות” נהנה מתמיכה מלאה של חברי כנסת ושל הממשלה, ודבר זה מבטיח לנו קידום מהיר של תהליך ההפשרה, תכנון הבנייה והיתרי הבנייה.

זיהוי צורך ציבורי

אחת השיטות הטובות ביותר להבין אם נכס צפוי להיות מניב, היא לזהות צורך מסוים באוכלוסייה. נכסים המתיישבים על צורך כלשהו, צפויים להיות מבוקשים יותר – ולכן להניב לנו רווחים גבוהים יותר. פרויקט “אורות בדורות” מציע דיור איכותי לאוכלוסייה הדתית לאומית, שאופציות הדיור שלה הן מצומצמות מאוד. המענה שהפרויקט נותן למצוקת הדיור בציבור הדתי לאומי, מבטיחה לנו ביקוש גבוה, וקידום בירוקרטי מצד הגופים המתאימים.

 

התחשבות במיקום

קרקע איכותית היא קרקע הממוקמת היטב, ועלינו להתחשב בכך בעת שאנו בוחרים קרקע להשקעה. שכונת “אורות בדורות” ממוקמת במזרח גוש דן – על רמה גבוהה הצופה על כל האזור, ומתאפיינת בנוף פסטורלי ואוויר נקי וצלול. השכונה ממוקמת מספר דקות נסיעה מפתח תקווה, אלעד, בני ברק ועוד, ולכן מעניקה לתושביה נוחות גישה למקומות מרכזיים.

 

 

בעשור הנוכחי – קרקע חקלאית למכירה היא הזדמנות חד פעמית

הנקודה היא שמבין כל האפשרויות שעל הפרק – זו שהכי נכונה עבור משקיעים רבים היא רכישת קרקע חקלאית. כיוון שרוב הקרקעות למכירה הללו ממילא יעברו תהליך הפשרה ושינוי ייעוד לבנייה – ומשום שמחיר הקנייה שלהן נמוך משמעות ממחיר השוק של קרקעות המיועדות לבנייה. כך שלמעשה מדובר עבור ישראלים רבים בהזדמנות השקעת נדל”ן יוצאת דופן בכדאיותה.

חשוב להבין: המחיר של קרקע חקלאית נמוך בעשרות אחוזים מקרקעות מופשרות ומקרקעות שמיעודות לבנייה ובטח שהוא אטרקטיבי יותר בהשוואה לקניית בית למגורים או דירה להשקעה. לצד מחיר הקנייה הזול הזה, המשמעות מבחינתך היא אחוז השבחה של 100%-300% מיד עם סיומו של תהליך ההפשרה ושינוי הייעוד.

אז נכון, מדובר על השקעה לטווח ארוך. אבל מצד שני, בפרויקט אורות בדורות מחכה לך היצע רחב של קרקעות למכירה במיקום אטרקטיבי ותנאי מימון נוחים ומשתלמים במיוחד. מי צריך יותר מזה?

 

קרקעות חקלאיות למכירה פותחות אפשרויות עבור משקיעים בכל הגדלים

רשימת היתרונות אפילו לא נגמרת כאן. בראש ובראשונה, רכישת אדמה חקלאית למכירה הייתה בעבר פריבילגיה של בעלי הון בלבד – אבל עכשיו זה לא ככה. עם פרויקט נגיש ומבטיח כמו אורות בדורות, באפשרותך להשיג קרקע למכירה חקלאית במרכז ולהרוויח במועד מאוחר יותר מהתשואה על מכירת נכס אקסקלוסיבי.

נוסף על כך, מגרש לבניה כמו זה שיש בפרויקט מתאים כמעט לכל סדר גודל של השקעה. בזכות הפרויקט, כבר לא צריך לפתוח תכנית חיסכון על מנת לקנות אדמות חקלאיות – וניתן להמשיך וליישב את הארץ עם פרויקטים לבניה על מגרש חקלאי בעל אחוזי תשואה פוטנציאליים גבוהים במיוחד.

 

אדמות חקלאיות למכירה – הביקוש והמיקום סוף סוף נפגשים

מובן שכמו בכל עסקת נדל”ן, גם כשמדבר על רכישת קרקעות חקלאיות קיימת אי ודאות מסוימת – אבל במקרה זה מתלווה לסיכון גם אפיק רווח משמעותי יותר מכל אלטרנטיבה בעולם הנדל”ן.

  • בפרויקט אורות בדורות, הסיכון הוא נמוך מאוד – כי כבר יש תכניות ברורות והתגייסות של נבחרי ציבור מכל הקשת הפוליטית לטובת המהלך. יתרה מזאת, באפשרותך לקבל נתונים מדויקים על הקרקע ולבצע את כל הבדיקות טרם הרכישה.
  • בדיקת הסטטוס הרישומי והתכנוני של הקרקע בתכניות המתאר תאפשר לך לוודא שהיא רשומה כקרקע המיועדת לשינוי ייעוד. בהמשך, זו רק החלטה שלך איך להפיק ממנה את מלוא הפוטנציאל: האם באמצעות מבנים למגורים, הקמת בתים להשכרה או פשוט לעשות אקזיט מיד לאחר ההפשרה.
  • מגרשים חקלאיים שנמצאים במרכז הארץ מקטינים עבורך עוד יותר את הסיכון. היות שבאזור הזה יש ביקוש עצום למגורים שלא עומד להיעלם, כל שנותר לך ליהנות מיתרונות גוש דן והמרכז זה למצוא קרקע פרטית למכירה – או ללכת על בטוח עם קרקעות חקלאיות שעומדות לפני שינוי ייעוד.

פרויקט אורות בדורות מוכיח שתשואה בטאבו היא לא פנטזיה. אנו מציעים לך ללמוד לעומק את הנושא של שטחים חקלאיים למכירה ומזמינים אותך להצטרף למי שכבר יש לו תכניות ברורות על מגרשים לבניה במרכז הארץ. עם מחיר גמיש על מגרש גדול, אלו קרקעות לבנייה שתפורות לאינטרסים שלך.

קרקע שהופשרה לא תחזור לייעודה כקרקע חקלאית, והיצע הקרקעות במדינה – מוגבל. רוצה לקבל פרטים נוספים אודות מגרש חקלאי למכירה בהזדמנות שבאמת לא תחזור? לחיצה אחת כאן ונגשים לך את החלום לקרקע על שמך – עם אפשרויות התשואה שחיפשת!

שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
דלים לפעול בחוכמה, לקבל החלטות מושכלות ומבוססות ולא לנהוג בפזיזות. ישנן כמה סוגיות שכדאי לקחת בחשבון
אין כמעט עוררין על כך שצריך להשקיע את הכסף במקום כלשהו, ולא להניח לו לשכב בבנק. שאלה שחוזרת הרבה היא איפה להשקיע כסף?
היטל השבחה, או מס השבחה, הוא מס שהמדינה גובה בעד השיפור באיכות הנכס. כשמדובר בהשקעות בקרקע חקלאית
נדל”ן או מניות? איזה משני אפיקי ההשקעה הנפוצים ביותר הוא המשתלם יותר? בחירה מושכלת היא אכן אפשרית, במיוחד כשיש הזדמנויות יוצאות דופן שכדאי להכיר.
אפיקי השקעה משתלמים ומפתים מושכים רבים למשוך את כספי הפנסיה שלהם. האם זה כדאי? ומהם הסיכונים?
אחד מהצעדים המשתלמים ביותר שאנו יכולים לנקוט כשאנו מדברים על השקעות נדל”ן מניבות ומשתלמות, הוא לרכוש קרקע חקלאית למטרות הפשרה.
על מנת להצליח לייעד פרויקטים לכלל המגזרים והאוכלוסיות בישראל, נדרשים פעמים רבות פתרונות יצירתיים.
השקעות בנדל”ן מניב נתפסות בציבור כעסק לעשירים בלבד. האמת היא, שכמעט כל אחד יכול להיכנס להשקעה בתחום הנדל”ן, ולהפיק הכנסה נוספת מהצד על ידי השכרה או שימוש בשטח.
ניתן להשקיע כספים כמעט בכל מדינה על פני הגלובוס. ההזדמנויות הבלתי נגמרות, מקשות על משקיעים רבים להחליט היכן לשים את כספם
השקעה בנדל”ן בקרקע המיועדת למגורים גבוהה מהשקעה בקרקע חקלאית לא מופשרת. המחירים של קרקעות למגורים גבוהים מאוד אז איך ניתן להשקיע ומה הם סוגי קרקעות הקיימות
האם קרקע למכירה בישראל עדיין יכולה להוביל לתשואה גבוהה ורווחים אטרקטיביים? התשובה היא כמובן – תלוי איזו קרקע.
רכישת קרקע חקלאית היא השקעה ממנה קצרו רבים את הפירות המשובחים, אך מאידך נשארו אחרים עם חלקת קרקע ששוכבת כאבן שאין לה הופכין. פרויקט ‘אורות בדורות’ מבית ‘דורות עילית’ משאיר בתמונה את חברת הניהול שפועלת במרץ לקידום הפרויקט, תכנונו והפשרתו, מה שהופך את ההשקעה לכדאית מאי פעם
הבוקר הושקה תכנית מפלגת ‘ימינה’ להוזלת מחירי הדיור. על פי התכנון, חצי מיליון ישראלים יתגוררו במערב השומרון. יו״ר הרשימה, איילת שקד: ״ה”קסמים” השונים שראינו בשנים האחרונות – פשוט לא עובדים. הפתרון מבוסס על היגיון ועל כלכלה נכונה
ההזדמנות שלך להשקעה נבונה!
135,000 ₪ ל-100 מ"ר
לוגו אורות בדורות
רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השקעה בקרקע החל מ-135,000 ש”ח

לוגו אורות בדורות
רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השקעה בקרקע החל מ-135,000 ש”ח