השקעת מניות או השקעה בקרקע – מה כדאי?

נדל”ן או מניות? איזה משני אפיקי ההשקעה הנפוצים ביותר הוא המשתלם יותר? בחירה מושכלת היא אכן אפשרית, במיוחד כשיש הזדמנויות יוצאות דופן שכדאי להכיר.

בסופו של דבר, רובנו רוצים אותו דבר – להבטיח עבור ילדינו את העתיד הבטוח והיציב ביותר שאנו יכולים להשיג באמצעים העומדים לרשותנו. אנו עובדים קשה ומשתדלים ככל הניתן לחסוך ולדאוג לעתודות שיבטיחו לנו בהמשך החיים שקט נפשי ויכולת לתת לדור הבא התחלה קלה ובטוחה יותר. הדרך היעילה והנבונה ביותר לעשות זאת היא על ידי הפניית הכספים שנחסכו לאפיקי השקעה מניבים ומשתלמים.

כיום, השוק מוצף בהזדמנויות רבות והשפע המבלבל עשוי להקשות על הבחירה הטובה ביותר. רבים מאיתנו תוהים האם כדאי להשקיע בשוק ההון, היכן שניתן להפיק תשואות נאות מאוד, או “ללכת על בטוח” ולרכוש נכס מקרקעין המאפשר הכנסה פאסיבית יציבה. מאחר שמדובר בשני תחומים בהם מתחוללת כיום סערה לא קטנה, התשובה אינה פשוטה כלל ועיקר. על מנת לסייע לך לקבל החלטה מושכלת, אספנו עבורך כמה מהיתרונות ומהחסרונות של כל אחד מאפיקי ההשקעה.

תשואה גבוהה ונכס נזיל

ככל שתשואה היא ההיבט היחיד שמעניין אותנו, אין כל ספק – השקעות בשוק ההון הן האפיק הרווחי ביותר. עם זאת, כדאי להביא בחשבון כי כאשר אנו מדברים על השקעה בניירות הערך – כגודל התשואה, כך גודל הסיכון. אף על פי שבשוק המניות המקומי ניתן ליהנות מתשואה של כ-7% בשנה, תשואה נאה ביותר לכל הדעות, הרי שתמיד קיים הסיכון שהאצבע על הדופק תרפה לרגע ונקבל החלטה שגויה. במקרה כזה, אנו עשויים להפסיד סכומים רבים וההשקעה תרד לטמיון.

לכן, אחת השאלות החשובות שראוי להעלות כשזה מגיע לדילמה בין השקעה במניות או השקעה בנדל”ן, היא מה טווח ההשקעה שלנו. בעוד שבטווח הקצר השקעה במניות מציעה תשואה שנכס מקרקעין לעולם לא יוכל להתחרות איתה, ככל שאנו מרחיבים את נקודת המבט ופורשים אותה על פני עשרות שנים, הסיכון עולה ולפתע היציבות הבולטת של השקעות הנדל”ן מתחילות לקרוץ לנו ומציעות רווחיות משמעותית בהרבה.

היבט נוסף שיש להביא בחשבון הוא הנזילות הגבוהה של ניירות הערך. שוק הנדל”ן בישראל קופא על שמריו ואם נרצה לסחור בנכס שלנו ולייעד את הכספים להשקעת נדל”ן משתלמת יותר, ייתכן מאוד שהדבר עשוי להיות מורכב מאוד ומלווה במיסוי ניכר. מניות הן אפיק סחיר ונזיל בהרבה המאפשר גמישות שמספקת לנו את האפשרויות הרבות ביותר בבחירת ההשקעה המכניסה ביותר. גם כאן, אלמנט הזמן משחק תפקיד משמעותי.

עץ קטן נטוע באדמה בידיים

הדרך הקצרה היא הארוכה

לפעמים נראה כי אחד הדברים האטרקטיביים ביותר בהשקעה במניות היא העובדה שהם פונים ליצר ההרפתקני שבנו. ישנו מתח רב סביב עליית או ירידת המניה, סביב הזמן הנכון ביותר למכור, ישנו ריגוש ואפשרות להצליח ובגדול. כל זאת טוב ויפה כשכל מה שמוטל על הכף הוא כסף נזיל ועודף.

כאשר המניע שלנו להשקיע הוא ליצור הצלחה יציבה ולהבטיח את עתיד משפחתנו, נכנסים משתנים נוספים אל המשוואה שלנו. תשואה אפוא אינה יכולה להיות המשתנה היחיד שלנו כאשר אנו מחפשים את ההשקעה המשתלמת ביותר. במובן הזה, על מנת לשמור על הבית, לפעמים מה שבאמת נדרש הוא בסיס יציב לבנות עליו.

השקעת נדל”ן אמנם מציעה תשואות שנחשבות סולידיות לעומת השקעות במניות, אך היא מותירה בידיך נכס ממשי, שניתן להחזיק ולתפוס בו ולהשתמש בו בכל דרך שנבחר. יהיה מצב השוק אשר יהיה, קיים נכס הנמצא בבעלותנו וניתן להשכיר אותו, להשתמש בו ולבצע בו שיפורים על מנת להעלות את ערכו. זהו אחד מן המקרים שבהם הדרך הארוכה והבטוחה היא בסופו של דבר גם הדרך הקצרה אל הביטחון – ללא סיכונים ומתחים סביב היקר לנו ביותר.

 

בעשור השני של המאה ה-21 השקעה בקרקעות חקלאיות בישראל היא הזדמנות פז

על מנת למקסם את השקעת הנדל”ן שלך עד לשיא הפוטנציאל הטמון בה, ישנו אפיק השקעה משתלם במיוחד בתחום הנדל”ן. אדמות רבות המוגדרות בתב”ע, מופשרות מפעם לפעם למטרת מגורים.

משבר הדיור החמור בישראל דוחף את המדינה לייעד אדמות חקלאיות, אשר ערכן נמוך בהרבה מקרקעות למגורים, עבור פתרונות מגורים חדשים. רכישה בזמן הנכון, כאשר הקרקע עודנה חקלאית אך בעיצומם של תהליכי ההפשרה, עשוי להותיר בידיך רווחים משמעותיים ועתיד יציב לעשורים הקרובים.

שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
דלים לפעול בחוכמה, לקבל החלטות מושכלות ומבוססות ולא לנהוג בפזיזות. ישנן כמה סוגיות שכדאי לקחת בחשבון
אין כמעט עוררין על כך שצריך להשקיע את הכסף במקום כלשהו, ולא להניח לו לשכב בבנק. שאלה שחוזרת הרבה היא איפה להשקיע כסף?
היטל השבחה, או מס השבחה, הוא מס שהמדינה גובה בעד השיפור באיכות הנכס. כשמדובר בהשקעות בקרקע חקלאית
נדל”ן או מניות? איזה משני אפיקי ההשקעה הנפוצים ביותר הוא המשתלם יותר? בחירה מושכלת היא אכן אפשרית, במיוחד כשיש הזדמנויות יוצאות דופן שכדאי להכיר.
אפיקי השקעה משתלמים ומפתים מושכים רבים למשוך את כספי הפנסיה שלהם. האם זה כדאי? ומהם הסיכונים?
אחד מהצעדים המשתלמים ביותר שאנו יכולים לנקוט כשאנו מדברים על השקעות נדל”ן מניבות ומשתלמות, הוא לרכוש קרקע חקלאית למטרות הפשרה.
על מנת להצליח לייעד פרויקטים לכלל המגזרים והאוכלוסיות בישראל, נדרשים פעמים רבות פתרונות יצירתיים.
השקעות בנדל”ן מניב נתפסות בציבור כעסק לעשירים בלבד. האמת היא, שכמעט כל אחד יכול להיכנס להשקעה בתחום הנדל”ן, ולהפיק הכנסה נוספת מהצד על ידי השכרה או שימוש בשטח.
ניתן להשקיע כספים כמעט בכל מדינה על פני הגלובוס. ההזדמנויות הבלתי נגמרות, מקשות על משקיעים רבים להחליט היכן לשים את כספם
השקעה בנדל”ן בקרקע המיועדת למגורים גבוהה מהשקעה בקרקע חקלאית לא מופשרת. המחירים של קרקעות למגורים גבוהים מאוד אז איך ניתן להשקיע ומה הם סוגי קרקעות הקיימות
האם קרקע למכירה בישראל עדיין יכולה להוביל לתשואה גבוהה ורווחים אטרקטיביים? התשובה היא כמובן – תלוי איזו קרקע.
רכישת קרקע חקלאית היא השקעה ממנה קצרו רבים את הפירות המשובחים, אך מאידך נשארו אחרים עם חלקת קרקע ששוכבת כאבן שאין לה הופכין. פרויקט ‘אורות בדורות’ מבית ‘דורות עילית’ משאיר בתמונה את חברת הניהול שפועלת במרץ לקידום הפרויקט, תכנונו והפשרתו, מה שהופך את ההשקעה לכדאית מאי פעם
הבוקר הושקה תכנית מפלגת ‘ימינה’ להוזלת מחירי הדיור. על פי התכנון, חצי מיליון ישראלים יתגוררו במערב השומרון. יו״ר הרשימה, איילת שקד: ״ה”קסמים” השונים שראינו בשנים האחרונות – פשוט לא עובדים. הפתרון מבוסס על היגיון ועל כלכלה נכונה
ההזדמנות שלך להשקעה נבונה!
135,000 ₪ ל-100 מ"ר
לוגו אורות בדורות
רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השקעה בקרקע החל מ-135,000 ש”ח

לוגו אורות בדורות
רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השקעה בקרקע החל מ-135,000 ש”ח